TEKNOPLAN Mühendislik Otomasyon Makine Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. 2006 yılında kurulmuştur.

Firmamız başta demir çelik sektörü ve metal sektörü olmak üzere diğer sektörlere yönelik olmak üzere AR-GE ve mühendislik çalışmaları ve proje bazlı faaliyetler yürütmektedir.

Kendi bünyemizde bulunan otomasyon, mekanik ve bilişim birimleri ile ortak olarak ileri mühendislik çözümleri üretmekteyiz.

Bilgisayar destekli tasarım (CAD) ve bilgisayar destekli imalat sistemleri (CAM) ile yenilikçi ve özgün tasarım ve sistemler geliştirilmektedir. Proje grubumuzda tasarım ve projelendirme bilgisayar destekli olarak yürütülmekte ve sistemlerin 3 boyutlu tasarım ve analizleri yapılmaktadır.

Atölyemizde 5.000 m2 kapalı alanda bulunan muhtelif ebatlardaki CNC torna tezgahları, CNC Borwerk tezgahları, CNC freze tezgahları, CNC plazma kesim tezgahı, balans tezgahı ve ısıl işlem prosesleri ile hassas bir şekilde imalat faaliyetlerini sürdürmektedir.

Otomasyon birimiz demir çelik sektöründeki proses ve servis merkezi hatları için ileri kontrol ve otomasyon çözümleri geliştirmektedir. Siemens Hareket Kontrol Sistemlerinde alanında en yetkin çözüm ortaklarından biri olarak hizmet vermekteyiz.

Endüstri 4.0 konseptinde Seviye-2 yazılımları geliştirerek firmaların veri entegrasyonlarını tam anlamıyla sağlamaktayız.

Teknoplan, kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin Demir Çelik Sektöründe faaliyet gösteren Entegre Üretim Tesisleri ve Çelik Servis Merkezlerinin büyük bir kısmında projeler geliştirip ürünler sunmuş bulunmaktadır.